اطلاعیه فروشگاه

مشتری گرامی، بخش ((پاسخگویی آنلاین)) سایت در پایین صفحه سمت راست پاسخگوی سوالات شما عزیزان است. درضمن مدیریت سایت با شماره 09356118602 درتلگرام بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما خواهد بود ((پس با اطمینان خرید کنید)) درضمن از آنجا که برخی از فایل ها از منابع گوناگون در ادوار مختلف تهیه گردیده، بدلیل دسترسی نداشتن به صاحبان آن ها، در صورتی که صاحب فایلی ازاین فروشگاه هستید و از این بابت رضایت ندارید، کافیست عنوان فایل را به شماره بالا ارسال کنید تا در اسرع وقت فایل مورد نظرتان حذف گردد. در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید و دریافت فایل می توانید از طریق پشتیبانی سایت مشکل خود را مستقیما گزارش دهید. راهنمای خرید از سایت: www.uniqsell.ir/help.php

دانلود تحقیق در مورد مدیریت پیشگیرانه جنگ نرم

دانلود تحقیق در مورد مدیریت پیشگیرانه جنگ نرم

*******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

تعداد صفحات: 22 صفحه

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************* 

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

 در این تحقیق بیش از اینکه به توصیف جنگ نرم و شیوها و روش‌های اعمال آن بپردازد، در صدد است تا راجع به مدیریت تهدید یا جنگ نرم کنکاش و بررسی داشته باشد. بنابراین سوال این تحقیق این است که برای مدیریت تهدید امنیتی چه رویکردی نظری وجود دارد و چگونه می‌توان جنگ نرم را مدیریت نمود؟ اگرچه رویکردهای مختلفی برای مواجهه با تهدیدهای نرم وجود دارد، اما در این بررسی مدیریت پیشگیرانه که مبتنی بر آسیب‌زدایی و تقویت بنیان‌های داخلی است، جهت مواجهه با ویروس تهدید نرم انتخاب شده و به مهمترین عناصر یا مولفه‌های مدیریت پیشگیرانه اشاره گردید. 

مقدمه 

 جنگ نرم واقعیتی انکار‌ناپذیر است. موضوعی که اکنون اکثر جامعه به آن اذعان دارند و نه تنها از سوی تحلیل‌گران داخلی مطرح می‌شود بلکه طراحان و مجریان خارجی جنگ نرم به طور آشکار آنرا اعلام و در جهت اجرایی کردن آن برنامه و بودجه‌های زیادی صرف می‌نمایند. در این راستا با نگاهی به تحقیقات و مطالعات انجام شده در این زمینه به این نتیجه رهنمون می‌شویم که اغلب آنها به توصیف و روشن‌گری موضوع پرداخته و کمتر در زمینه مدیریت تهدید یا جنگ نرم مطالعه شده است. به عبارت دیگر توصیف و تبیین وضع موجود و همچنین تبارشناسی تهدید و جنگ نرم در کشور موضوع لازم و ضروری است و می‌تواند خود به عنوان یک مقوله مدیریتی در چارچوب "مدیریت درک تهدید" تلقی گردد اما کفایت برای مهار و کنترل جنگ نرم نمی‌کند. بلکه لازم است تا در کنار مباحث توصیفی و تبیینی، ارائه راهبردهای مقابله با تهدید یا جنگ نرم نیز اهتمام لازم صورت گیرد. بنابراین دغدغه این تحقیق راهبردها و راه‌های مقابله و مدیریت مبارزه با تهدید یا جنگ نرم است. برای مقابله با تهدیدهای جنگ نرم و همچنین مدیریت آن نیاز فراگیر و گسترده‌ای به اتخاذ الگوهایی است که امکان موفقیت مجریان و گروههای درگیر در جنگ نرم را کاهش داده و به تقویت بنیادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حامعه هدف بیانجامد.

 مدیریت قدرت نرم

مدیریت قدرت نرم بر مبنای این نظریه استوار است که ملتی می‌تواند در مقابل تهدیدات نرم ایستادگی و مقاومت کند که دارای قدرت نرم باشد. در چارچوب این نظریه، الگوی مدیریت تهدید نرم مبتنی بر افزایش و مدیریت مولفه‌های قدرت نرم است. اما پیش از آن نیاز به تعریف قدرت نرم است. از نظر "نای" قدرت نرم عبارت است از توانایی کسب "مطلوب" از طریق جاذبه؛ نه از طریق اجبار یا تطمیع (نای1387: 24) اما با تامل موشکافانه در بحث قدرت به این نتیجه می‌رسیم که قدرت فی نفسه تفکیک پذیر به نرم و سخت نیست بلکه این ابزارها و منابع قدرت هستند که به سخت و نرم تقسیم می‌شوند. قدرت اگر به سمت اجبار رفت ناشی از منبع سخت افزاری است اگر به سمت اقناع رفت ناشی از منابع نرم است. براین مبنا، جوهره قدرت همانا نفوذ است. 

منابع: 

آذر، ادوارد،و چونگ- این مون( 1377) ابعاد نرم افزاری امنیت ملی مشروعیت انسجام،و ظرفیت سیستم سیاسی، ترجمه گروه امنیت ملی. فصلنامه سیاست دفاعی شماره 22 بهار.

الوانی، سید مهدی(1369) مدیریت عمومی. تهران: انتشارات نی.

الیاسی، حسین(1388) مقدمه‌ای برماهیت، ابعاد و مبانی تهدیدات نرم، در کتاب قدرت نرم وجنگ نرم؛ از نظریه تا عمل، تهران:نشر ساقی.

استانفورد كوهن(۱۳۷۰) تئوریهای انقلاب، ترجمه علیرضا طیب، چ سوم، تهران: انتشارات پیك ایران.

افتخاری(1388) الگوی پیشگیری در گفتمان اسلامی، تهران: فصلنامه امنیت پژوهی، شماره 28 زمستان.

افتخاری، اصغر(1385) اقتدار ملی جامعه شناسی سیاسی قدرت از دیدگاه امام خمینی رحمۀالله علیه. تهران: انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی.

افتخاری، اصغر(1385) کالبد شکافی تهدید. تهران: انتشارات دانشگاه امام حسین ( ع)

باقری، سیامک و یوسفی، جعفر (1387)« مهندسی عملیات روانی، بازخوانی و ایده پردازی، کتاب جنگ نرم؛ مهندسی و آینده پژوهی در عملیات روانی،تهران: معاونت تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح.

ره پیک، سیامک (1387) تهدیدات قدرت ملی، شاخص‌ها و ابعاد، تهران:دانشگاه عالی دفاع ملی.

عبداله خانی، علی(1386) تهدیدات امنیت ملی(شناخت و روش)،تهران: موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران.

گار، تد رابرت(1388)، چرا انسان‌ها شورش می‌کنند؟، ترجمه علی مرشدی، تهران: انتشارات پژوهشکده مطالعات راهبردی.

لرنی، منوچهر(1384) جامعه شناسی امنیت. تهران: انتشارات موسسه فرهنگی نشر امین.

متقی ابراهیم(1389) جنگ نرم، انقلاب‌های رنگی و دیپلماسی عمومی،تهران: فصلنامه راهبرد دفاعی،شماره 28 بهار.

متقی، ابراهیم(1388)مدیریت جنگ نرم در فضای عدم تعادل،تهارن فصلنامه مطالعات بسیج شماره 43 تابستان.

نای ،جوزف(1387) قدرت نرم، مترجمان سید محسن روحانی و مهدی ذوالفقاری. تهران: انتشارات دانشگاه امام صادق (ع).

نبوی، سید عباس( 1379 ) فلسفه قدرت، تهران، انتشارات سمت. 

توکلی،عبدالله(1385)اصول و مبانی مدیریت. قم:انتشارات زمزم ولایت.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه بارگذاری شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درست درج نشوند ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل این فایل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین صفحه دانلود نمائید 

لینک دانلود پایین صفحه


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
www-uniqsell-ir_1008_1838320_8621.zip102.2k

دانلود تحقیق در مورد مدیریت استراتژیک

دانلود تحقیق در مورد مدیریت استراتژیک   *******************************************************   لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه   فرمت فایل: ورد (Word)   قابل ویرایش و آماده چاپ   *******************************************************   قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است: تعداد صفحات : 16 صفحه چکیده: برنامه ریزی عبارتست ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

ابزار وبمستر

پشتیبانی


فايل مورد نظرتان را در اين↓ بخش جستجو کنيد

تبليغات بنري

filesell filesell
کمک به سازمان خيريه محک عضويت در کانال تلگرام گروه

هدایت به بالای صفحه